Izvor: B92, 12.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLATKOVIC: LEGALIZOVAO SAM KADROVSKE PROMENE U NBJ
Guverner Narodne banke Jugoslavije Dusan Vlatkovic rekao je u cetvrtak da je svojim odlukama legalizovao kadrovske promene u centralnoj banci obavljene na zahtev Demokratske opozicije Srbije. Na konferenciji za novinare u NBJ, Vlatkovic je rekao da je centralna banka svoje poslove i ranije obavljala u skladu sa Ustavom i zakonom, a da je posle saveznih parlamentarnih i predsednickih izbora u njoj kontrola pojacana i sve sluzbe obavestene da se striktno moraju drzati zakona. "DOS je, medjutim, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smatrao da je nekim kadrovskim promenama potrebno ojacati njegov uticaj na nacin koji nije bio legitiman, ali posto smo postigli dogovor da neke funkcije preuzmu ljudi iz NBJ za koje smatram da mogu da ih obavljaju, ja sam te promene odlukama legalizovao", rekao je Vlatkovic. On je dodao da su za vrsioce duznosti direktora Zavoda za obracun i placanja, Sektora za poslove sa inostranstvom, Deviznog sektora i Zavoda za izradi novcanica postavljeni Zivko Nesic, Olivera Ilincic, Goran Nikolic i Dusan Jovanovic. "Nisam imao primedbi na imenovanje gospodina Nesica na mesto direktora ZOP-a, ali nisam imao primedbi ni na rad dosadasnjeg direktora Nade Mijailovic, jer smatram da je i ona radila po zakonu", rekao je Vlatkovic. On je rekao da ga je predsednik SRJ Vojislav Kostunica primio tri sata posto je sam podneo takav zahtev. Vlatkovic je dodao da je predsedniku podneo informaciju sa svim relevantnim podacima i monetarnim kretanjima i dugovima zemlje inostranstvu, a da ce siru informaciju podneti Saveznoj skupstini, prenosi Beta.











