Izvor: B92, 07.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLADI MILORADA DODIKA IZGLASANO NEPOVERENJE
Narodna skupstina Republike Srpske izglasala je u cetvrtak uvece nepoverenje Vladi RS premijera Milorada Dodika. Odluka je doneta nakon glasanja u kojem su se 43 poslanika izjasnila za tu odluku, jedan je bio protiv, dok su dva bila uzdrzana. Pre glasanja o poverenju salu je napustio celokupan sastav vlade, zajedno sa premijerom Dodikom. Zasedanje skupstine napustili su i poslanicki klubovi Demokratske socijalisticke partije i Stranke nezavisnih socijaldemokrata. Predsednik parlamenta Petar >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Djokic zakljucio je raspravu, a nastavak sednice zakazao je za petak u 10 sati. Djokic je prethodno, na zahtev poslanicke grupe Srpske demokratske stranke, u dnevni red skupstinskog zasedanja uvrstio i pitanje poverenje vladi, prenosi Beta.



