Izvor: B92, 29.Nov.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLADA: U BUDZETU NEMA PARA ZA PROSVETU
Beograd -- Vlada Srbije saopstila je da je njena ponuda sindikatima prosvetnih radnika za jednokratnu pomoc od 3.000 dinara i povecanje plata za 5 odsto, pocevsi od novembra, "najbolja koju su mogli dati, jer para u budzetu vise nema". Vlada je saopstila da je u potpunosti ispunila martovsko obecanje da ce plate prosvetara brze rasti u odnosu na troskove zivota za 2001, kao i u odnosu na plate ostalih korisnika budzeta. "Vlada ne krije ni jedan jedini dinar od prosvetnih radnika, tako da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se oni mogu pozaliti samo na svoju nisku startnu poziciju. Ako se zna da su oktobarske dogadjaje 2000. docekali sa 70 maraka, niko ozbiljan ne moze osporiti opravdanost njihove zalbe, ali je istinita i tvrdnja da je njihova sadasnja plata izmedju 200 i 300 maraka", kaze se u saopstenju.



