Izvor: B92, 14.Mar.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLADA SRBIJE SE SIRI U DEO ZGRADE JUGOPETROLA
Vlada Srbije je odlucila da prosiri svoj poslovni prostor iznajmljivanjem dela zgrade 'Jugopetrola' u ulici Srpskih vladara, u uzem centru Beograda. Kako prenosi Radio B92, ministar za energetiku Goran Novakovic je potvrdio da ce se u ovaj prostor useliti on i njegovi saradnici, kao i delovi ostalih ministarstava. 'U zgradi Vlade Srbije, koja je ostecena tokom bombardovanja nema gde ni da se sedi',kaze on. 'Usli smo u zgradu NIS-a, isli smo po spratovima i gledali koliko je iskoriscena. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Da smo nasli da je skroz iskoriscena, onda ne bi bilo nista, medjutim, zgrada je poluprazna. Sede ljudi, udjemo kod jednog coveka i ptamo ga &sta vi radite', on odgovara da je savetnik. Pitamo ga koga savetuje, on kaze toga i toga. Pitamo ga koji vam je bio plan za ovu nedelju, sta je trebalo da uradite, on me gleda kao da me pita &odakle si ti dosao, ja od 1993. nemam plan'.Razgovarali smo sa njima i zakljucili da ti ljudi jednostavno mogu da se izmeste u zgradu Jugopetrola i neke druge zgrade', kaze Novakovic. On je dodao da ce zakup "Jugopetrolu" biti placen kompenzovanjem njegovih dugova prema Vladi Srbije.





