Izvor: B92, 18.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLADA OSNOVALA AGENCIJU ZA PRIVATIZACIJU
Vlada Republike Srbije osnovala je Agenciju za privatizaciju i donela uredbe o tenderskoj i aukcijskoj privatizaciji i proceni vrednosti kapitala i imovine preduzeca, izjavio je u sredu na konferenciji za novinare ministar za privredu i privatizaciju Aleksandar Vlahovic. 'Ovo je pocetak procesa rekonstrukcije srpske privrede ciji je cilj da se svezim kapitalom pokrenu preduzeca i uposle radnici', naglasio je Vlahovic. On je saopstio da je proces tenderske privatizacije vec poceo u 16 preduzeca >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u drustvenom vlasnistvu, a da ce do kraja godine takvih preduzeca biti oko 40. Medju prvencima u vlasnickoj transformaciji bice Zdravlje, Zorka Farma, Merima, Zupa i Frad, a ministra Vlahovica pitali smo da li za nase firme postoji interesovanje iz inostranstva: 'Ministarstvo je u proteklih 5 meseci imalo veliki broj kontakata sa potencijalnim strateskim partnerom i za svako od ovih preduzeca postoji bar jedan interesent i to nam je bio jedan od kljucnih kriterijuma prilikom selekcije. Postoji veliko interesovanje iz Nemacke, Italije, Francuske, Velike Britanije, Slovenije, Madjarske, Hrvatske i zemlje Beneluksa, Skandinavije'. Predsednici upravnog i nadzornog odbora Agencije za privatizaciju su potpredsednik republicke Vlade Aleksandar Pravdic i ministar za finansije Bozidar Djelic, prenosi B92.










