Izvor: B92, 10.Sep.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VISE DESETINA HILJADA BEOGRADJANA DOCEKALO EVROPSKE PRVAKE

Vise desetina hiljada gradjana burno je pozdravilo reprezentaciju Jugoslavije, evropskog prvaka u kosarci, pred zgradom Skupstine grada Beograda oko 18 casova, javlja Fonet. Igraci i strucni stab pokazali su sa terase Skupstine zlatna odlicja i pehar evropskog prvaka, a zatim su na poziv voditelja doceka Dejana Cukica uputili po nekoliko reci razdraganim navijacima. "Nije nas bilo dve godine na ovom mestu, ali obecavamo da cemo i sledece godine i one posle toga ponovo biti ovde", obratio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se okupljenima Dejan Tomasevic. Predsednik KSJ Zeljko Cerovic izjavio je da je na ovom evropskom prvenstvu "Jugoslavija dobila sjajnu reprezentaciju koja ce dugo trajati i koja ce doneti zlato sa svetskog prvenstva." Sa razglasa je vise puta pustana pesma "Igra roken-rol cela Jugoslavija".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.