Izvor: B92, 10.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VISE DESETINA HILJADA BEOGRADJANA DOCEKALO EVROPSKE PRVAKE
Vise desetina hiljada gradjana burno je pozdravilo reprezentaciju Jugoslavije, evropskog prvaka u kosarci, pred zgradom Skupstine grada Beograda oko 18 casova, javlja Fonet. Igraci i strucni stab pokazali su sa terase Skupstine zlatna odlicja i pehar evropskog prvaka, a zatim su na poziv voditelja doceka Dejana Cukica uputili po nekoliko reci razdraganim navijacima. "Nije nas bilo dve godine na ovom mestu, ali obecavamo da cemo i sledece godine i one posle toga ponovo biti ovde", obratio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se okupljenima Dejan Tomasevic. Predsednik KSJ Zeljko Cerovic izjavio je da je na ovom evropskom prvenstvu "Jugoslavija dobila sjajnu reprezentaciju koja ce dugo trajati i koja ce doneti zlato sa svetskog prvenstva." Sa razglasa je vise puta pustana pesma "Igra roken-rol cela Jugoslavija".





