Izvor: Kurir, 14.Feb.2012, 19:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VINO TEKLO U POTOCIMA
U konkurenciji 138 uzoraka božanskog napitka, titula najboljeg vinara pripala Pal Ištvanu iz Feketića
IĐOŠ - Još litar jedan...
Na Dan Svetog Trifuna, esnafske slave vinara i vinogradara, u Iđošu kod Kikinde proglašeni su pobednici 12. "Dana vina".
Susret najboljih vojvođanskih proizvođača božanskog napitka organizovalo je Udruženje vinograda i vinara "Šasla"" iz Iđoša.
- U konkurenciji za apsolutnog šampiona i pobednike crvenih, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << belih, roze i desertnih vina, nalazilo se 138 uzoraka iz svih krajeva Vojvodine. Po tradiciji, pre svečanog proglašenja pobednika, osveštana su takmičarska vina i vinogradi, a nije izostala ni rezidba vinove loze. Po oceni žirija, titula apsolutnog šampiona pripala je Pal Ištvanu iz Feketića - kazao je za Kurir predstavnik Udruženja vinograda i vinara "Šasla" Milenko Šogorov.
Iđošani nastoje da ovom manifestacijom unapređuju kvalitet vina i popularizuju vinogradarstvo u Vojvodini.











