Izvor: B92, 13.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VELJANOVSKI O IZMENI ZAKONA O RADIO-DIFUZIJI
Koordinator Pravne grupe Medija centra i Nezavisnog udruzenja novinara Srbije, koja ucestvuje u izradi predloga zakona o radio-difuziji Rade Veljanovski saopstio je u petak da je nacrt ovog zakona definisan zakljucno s cetvrtkom i da ce u narednim danima biti predat Vladi Srbije kako bi usao u redovnu proceduru. On ocekuje da ce zakon doci na dnevni red Skupstine do kraja leta i dodao da su posle javne rasprave unete neke izmene u nacrt zakona. 'Prva je izmena da smo obavezu emitovanja sopstvenog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << programa za privatne RTV emitere od 50 odsto smanjili na 25 odsto, druga izmena ce ih takodje obradovati, izbacili smo odredbu po kojoj privatni emiteri moraju 10 odsto svog programa da rezervisu za privatne nezavisne produkcije, ta obaveza je ostala samo za javni servis i lokalne RTV stanice. Treca izmena je da RTV Novi Sad treba da ima jedan TV i 2 radijska kanala, a RTS 2 TV i 3 radijska kanala i cetvrta je o tome kako principijelno treba da izgleda pogled na ubiranje pretplate, nas je stav da i ljudi u Vojvodini i u celoj Srbiji treba da placaju isti iznos, a da onda treba pronaci formulu na koji nacin ta sredstva treba da podele republicki i pokrajinski servis', kaze Veljanovski, prenosi B92.
















