VELIKI PREOKET JUVENTUSA

Izvor: Kurir, 10.Apr.2011, 18:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

TORINO - Fudbaleri Juventusa zabeležili su pobedu protiv Đenove od 3:2 u utakmici 32. kola italijanske Serije A.

Derbi u Torinu u potpunosti je opravdao epitet jednog od najžešćih rivalstava na severu Italije, a Juve je do pobede stigao uprkos tome što su popularni „grifoni" u dva navrata imali prednost.

Bonuć je autogolom već u sedmom minutu doveo Đenovu u vođstvo, a Juve je odgovorio tek u 50. minutu kada je Pepe poravnao na 1:1. Samo sedam minuta kasnije Floro >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Flores je doneo Đenovi novo vođstvo, a dramatičnu završnicu najavio je Matri koji je na asistenciju rezerviste Tonija izjednačio na 2:2 u 63. minutu.

Toni je dobar nastup začinio golom u 83. minutu kojim je doneo veliki preokret, a da je imao malo više koncentracije u finišu je mogao i da totalno dotuče goste koji su 89. minutu preko Floresa pogodili prečku.

Juventus šest kola pre kraja prvesntva drži sedmo mesto sa 51. bodom, dok je Đenova bezbrižna na 12. mestu gde ima 39. Miloš Krasić odigrao je ceo meč za Juve, dok je Boško Janković meč presedo na klupi gostiju.