Izvor: B92, 26.Jul.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VECINA GRADJANA SRBIJE PROTIV BOJKOTA
Vecina gradjana Srbije smatra da opozicija ne treba da bojkotuje izbore, cak i u slucaju da s vladajucim partijama ne bude postignut dogovor o izbornim uslovima, pokazala je anketa Centra za politikoloska istrazivanja i javno mnjenje beogradskog Instituta drustvenih nauka, sprovedena za agenciju Beta od 11. do 15. jula na teritoriji Srbije bez Kosova. Prema istrazivanju, u kom su ucestvovala 1.382 punoletna gradjana iz 83 slucajno izabrane mesne zajednice, 43 odsto ispitanika izjasnilo se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv bojkota izbora, 22 odsto je bilo za tu opciju, dok je trecina ispitanika, odnosno njih 35 odsto, bila neodlucna. Prema sadasnjem raspolozenju biraca u Srbiji, opozicija je na svim izborima, saveznim, republickim i lokalnim, u prednosti u odnosu na vladajuce partije. Na saveznim izborima, sve opozicione stranke bi dobile glasove 32 odsto, dok bi stranke vladajuce koalicije podrzalo 24 odsto anketiranih. Velik broj ispitanih je neodlucno, njih 29 odsto, a apstinenata je 16 odsto.




