Izvor: B92, 26.Jul.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VECINA GRADJANA SRBIJE PROTIV BOJKOTA

Vecina gradjana Srbije smatra da opozicija ne treba da bojkotuje izbore, cak i u slucaju da s vladajucim partijama ne bude postignut dogovor o izbornim uslovima, pokazala je anketa Centra za politikoloska istrazivanja i javno mnjenje beogradskog Instituta drustvenih nauka, sprovedena za agenciju Beta od 11. do 15. jula na teritoriji Srbije bez Kosova. Prema istrazivanju, u kom su ucestvovala 1.382 punoletna gradjana iz 83 slucajno izabrane mesne zajednice, 43 odsto ispitanika izjasnilo se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv bojkota izbora, 22 odsto je bilo za tu opciju, dok je trecina ispitanika, odnosno njih 35 odsto, bila neodlucna. Prema sadasnjem raspolozenju biraca u Srbiji, opozicija je na svim izborima, saveznim, republickim i lokalnim, u prednosti u odnosu na vladajuce partije. Na saveznim izborima, sve opozicione stranke bi dobile glasove 32 odsto, dok bi stranke vladajuce koalicije podrzalo 24 odsto anketiranih. Velik broj ispitanih je neodlucno, njih 29 odsto, a apstinenata je 16 odsto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.