VEĆI BUDŽET LOZNICE ZA OSTVARIVANJE RAZVOJNIH PLANOVA

Izvor: Kurir, 20.Dec.2011, 14:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VEĆI BUDŽET LOZNICE ZA OSTVARIVANJE RAZVOJNIH PLANOVA

Budžet grada Loznice za narednu godinu bi, prema predlogu, trebalo da iznosi milijardu 850 miliona, što je 600 miliona dinara više nego ove godine

LOZNICA - Budžet grada Loznice za narednu godinu bi, prema predlogu, trebalo da iznosi milijardu 850 miliona, što je 600 miliona dinara više nego ove godine. Povećanje je moguće zahvaljujući promeni Zakona o finansiranju lokalne samouprave.

Gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović je rekao da predviđeni obim budžeta >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pruža veću sigurnost u ostvarivanju razvojnih planova za sledeću godinu, prvenstveno u oblasti komunalne infrastrukture.

Prema njegovim rečima, prvi put je planirano izdvajanje u iznosu od 100 miliona dinara za osnivanje Fonda za razvoj grada, koji će predstavljati poseban vid ulaganja za unapređenje poljoprivrede i preduzetništva na teritoriji grada Loznice.

U budžetu za sledeću godinu je predviđeno i veće izdvajanje sredstava namenjenih za različite vidove podrške porodici i deci koja ostvaruju odlične rezultate u školi i na fakultetu, odnosno na republičkim i međunarodnim takmičenjima, rekao je Petrović.

Prema planu za sledeću godinu, grad Loznica će obezbediti mesečnu naknadu za porodilje od 15 hiljada dinara, a predviđeno je da se poveća iznos stipendija za uspešne učenike i studente i naknade roditeljima za svako novorođeno dete.

O predlogu budžeta za narednu godinu, koji je usvojilo Gradsko veće, izjasniće se Skupština grada Loznice na sednici zakazanoj za petak.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.