Užice: Cevi, glupost, bezobrazluk

Izvor: B92, 21.Jul.2014, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Užice: Cevi, glupost, bezobrazluk

Užice -- Užičani po drugi put u poslednjih sedam meseci ne smeju da piju gradsku vodu, prvi put je vanredna situacija uvedena kada je bilo ispod nule, sada na plus 32.

Zvaničnog objašnjena šta se desilo sa vodovodom još nema, a Užičani na vrelini osveženje traže iz cisterne.

Besni građani kažu da je ono što se dešava u njihovom gradu čist bezobrazluk, a da nadležni ili ćute ili prebacuju odgovornost jedni na druge.

"Vidite da je istraga u toku, još >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od prošli put, da budem ironična. Zaista bezobrazluk, da se nije utvrdilo ni prošli put šta je bilo i kako je bilo", kaže jedna Užičanka.

Njeni sugrađani se žale na oprečne informacije koje dobijaju, a kažu i da "neće verovatni ni kad kažu da je voda ispravna".

Alge i na Sušičkim vrelima

Rezultati analiza vode sa izvorišta Sušička vrela odakle se Užičani snabdevaju vodom za piće, pokazala su prisustvo algi i nematoda i na ovom izvorištu.

Umesto iz akumulacije Vrutci, koja se od februara ne koristi zbog prisustva algi, Užičani se vodom za piće snabdevaju s alternativnog vodovoda, Sušička vrela. Od rezultata analize vode, od izvora do potrošača, zavisi da li će biti ukinuta vanredna situacija.

"Ne znamo do kada će ova situacija da traje zbog toga što još uvek nemamo rezultate sa Sušičkih vrela. Imamo rezultat iz cevovoda gde su se pojavili bakterije i nematode, a čekamo da se ispitaju novi uzorci kako bismo znali kako da se ponašamo", kažu u gradskom štabu za vanredne situacije.

Užičanima se i dalje savetuje da za kuvanje i piće koriste samo vodu iz cisterni ili flaširanu vodu.

Opširnije u video-prilogu:

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.