
Izvor: Press, 14.Mar.2013, 18:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Užarena atmosfera" u raspravi o Zakonu o informisanju
Solomon je RTS-u izjavila da je u pauzi javne rasprave nepoznata osoba fizički nasrnula na jednog zaposlenog u OEBS-ovoj misiji .
Medjutim, ona i Miroslav Janković, zaposlen u toj misiji, nisu hteli da za Tanjug komentarišu te informacije.
U Policijskoj upravi u Nišu Tanjugu je potvrdjeno da su dobili poziv sa mesta gde se održavala rasprava u Galeriji savremene likovne umetnosti.
"Pozornik je po pozivu bio na mestu održavanja rasprave, ali elemenata >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << narušavanja javnog reda i mira nije bilo", rekla je Tanjugu portparol Policijske uprave Lidija Pavlović.
Gradonačelnik Niša Zoran Perišić, koji je došao na mesto incidenta, uputio je izvinjenje predstavnicima Misije OEBS-a, Ministarstva kulture i informisanaj i članovima radne grupe koji su radili na tekstu zakona zbog "neprimerenih reagovanja" tokom debate.
Tokom rasprave dominirala je tema o osnivanju regionalnih javnih servisa medju kojima sebe vidi i Niška televizija čiji je osnovač grad Niš.
NTV je prethodnih dana pozivala na "očuvanje regionalnog servisa" tražeći podršku i od gradjana.
Podršku NTV pružili su i predstavnici niškog političkog života, a predstavnici tog medija podsetili su da je peticiju za očuvanje NTV kao regionalnog javnog servisa podržalo 35.000 gradjana svojim potpisima.
U raspravi je istaknuto da je "tenzija podignuta i zbog toga što se svaka pomisao na privatizaciju medija shvata kao njihovo gašenje".
Organizatori skupa i članovi radne grupe ukazali su da se Nacrtom zakona o javnom
informisanju i medijima ne reguliše pitanje regionalnih javnih servisa i da će o toj temi moći da se raspravlja kada na dnevni red bude došo propis o elektronskim medijima.
U raspravi je istaknuto da se u medijskoj sferi, povlačenjem države iz medija, "završava jedna era i počinje nova", a ona podrazumeva ravnospravnost svih medija i prelazak na projektni način finansiranja.