Uvozimo vakcine za ovce

Izvor: B92, 29.Dec.2021, 12:02

Uvozimo vakcine za ovce

Uprava za veterinu Ministarstva poljoprivrede predložila je uvoz 700.000 doza neregistrovanog leka - vakcine protiv bolesti plavog jezika za ovce.

U dokumentu koji je Uprava objavila navodi se da je toj saglasnosti za uvoz prethodila informacija u kojoj je beogradska "Genera Pharma" navela nije u mogućnosti da vrši kontinuirano snabdevanje vakcinom Bluevac-4G zbog ograničenja proizvodnih kapaciteta. Da za 2022. godinu nije planiran promet vakcine BTVPUR AlSap 4 obavestila je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i firma "Boehringe Ingelheim Serbia".

Planiranih 700.000 vakcina Uprava za veterinu naručiće kroz postupak javne nabavke u jednokratnoj isporuci. Prethodno će odobrenje izdati Agencija za lekove i medicinska sredstva.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.