Uvek neko ima nešto protiv VIDEO

Izvor: B92, 11.Avg.2020, 13:53

"Uvek neko ima nešto protiv" VIDEO

Predsednik Srbije prokomentarisao je upozorenje ambasade SAD u Beogradu povodom kupovine oružja iz Kine.

"Svaki put kada se odlučimo da nešto kupimo uvek neko ima nešto protiv. Mi smo razmišljali, još uvek nismo kupili FK-3. Uzgred on nije na listi sankcija SAD", poručio je.

Prokomentarisao je izjave dela opozicije u vezi izvoza naoružanja i vojne opreme u Jermeniju a koje je kasnije korišćeno u sukobima te zemlje i Azerbejdžana. Vučić je upitao "u čemu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je igra da jedan deo tajkunskih medija pod kontrolom tajkunskih političara svakodnevno vodi kampanju protiv odbrambene industrije Srbije".

"Sve to rade da bi Bugari uzeli deo tržišta pa da bi posle kukali kako Krušik nema posla. Koja je to zemlja kojoj po njima, smemo da prodamo oružje? Mi se striktno držimo propisa kome izvozimo, ko je krajnji korisnik", kazao je predsednik Srbije.

On je naveo da u odbrambenoj industriji Srbije radi 17.000 ljudi i dodao da je njegov posao da gradi "neuporedivo snažniju vojsku".

"Oni su uništavali našu vojsku, rakete Strela su uništavali za 156 dolara. Danas je vojska desetostruko snažnija nego pre sedam ili osam godina ali nisam ni blizu toga da sam zadovoljan niti da kažem kako je to na dobrom nivou", kazao je Vučić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.