Usvojena Deklaracija o zaštiti Vojvodine

Izvor: Vesti-online.com, 20.Maj.2013, 21:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Usvojena Deklaracija o zaštiti Vojvodine

Skupština Vojvodine usvojila je danas Predlog deklaracije o zaštiti ustavnih i zakonskih prava pokrajine.

Većina u pokrajinskom parlamentu izglasala Deklaraciju. Opozicija traži smenu

 

Za predlog je glasalo 75 poslanika vladajuće koalicije koju čine Demokratska stranka, Liga socijaldemokrata Vojvodine i Savez vojvođanskih Mađara, a protiv je bio 21 poslanik opozicije.

 

Predsednik vojvođanske vlade Bojan Pajtić rekao je ranije >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << danas da Vojvodina "neće ćutati" i da će nastaviti da insistira na poštovanju svojih ustavnih i zakonskih prava.

 

"Čim podignemo glas i zatražimo da se poštuju naša ustavna i zaknska prava, odmah se digne takva galama s ciljem da se ućutkamo... Ali, oni koji misle da će Vojvodina da ćuti, jako greše", rekao je Pajtić na sednici Skupštine Vojvodine tokom rasprave o Predlogu deklaracije o zaštiti ustavnih i zakonskih prava pokrajine.

 

Pokrajinski poslanici opozicionih Srpske napredne stranke (SNS) i Socijalističke partije Srbije (SPS), koji su glasali protiv deklaracije, predali su na pisarnici Skupštine Vojvodine peticiju sa 160.000 potpisa građana, sa zahtevom da se raspišu vanredni pokrajinski izbori. Oni su tražili i da Pajtić podnese ostavku.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.