Izvor: Glas javnosti, 23.Jul.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uspeh za vladu, šok za Srbiju
Politički analitičari hapšenje Radovana Karadžića tumače kao dobru vest i uspeh nove vlade Srbije, dodajući da je to, istovremeno, šok za srpsku javnost.
- Pokazalo se da je moguće organizovati i izvršiti akciju hapšenja Karadžića i da za razliku od prethodnih vlada, postoji volja za saradnju sa Hagom - ocenio je vojni analitičar Aleksandar Radić.
Slobodan Antonić smatra da „to što se hapšenje pogodilo sa formiranjem nove vlade ide u prilog tezama da je hvatanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << haških begunaca u Srbiji stvar političke volje“, te veruje da će to „doprineti stvaranju dodatnog pritiska za pronalaženja Mladića i Hadžića“. Hapšenjem Karadžića „sigurno smo još dalje od ideje o izborima u Beogradu“.
Da će „spoljnopolitički gledano nesumnjivo biti krupan poen i uspeh vlade demokrata i socijalista“, tvrdi Đorđe Vukadinović i dodaje da će u domaćoj javnosti „poena biti mnogo manje“.
- Očito je vladajuća koalicija procenila da je bilo bolje hapšenje odraditi na početku mandata nove vlade računajući da će vremenom to biti zaboravljeno do nekih narednih izbora - rekao je on i istakao da će to dodatno „usijati“ ionako pregrejanu političku scenu u Srbiji, pogotovo zbog oslobađajućih presuda Haradinaju i Oriću.
Vojni analitičar Zoran Dragišić ocenio je da je hapšenje Karadžića dobra vest za Srbiju i „veliko iznenađenje“.
- To je za Srbiju dobra vest i nadam se da će pritisak na zemlju oslabiti posle ovog hapšenja. Važno je da dalja procedura bude u skladu sa zakonom - kazao je Dragišić koji ne veruje u pravednost Haga.
Vidi se koliko je pritisak popusten , odmah su to rekli .Nije dovoljno , stoko Srpska .Na kolena i da pozvrsavate sve sto vam kazemo.Tek sada ce biti napada na Srbiju.Da su znali gde ej ali nisu hteli da ga hapse .Bice prica naveliko i sve do jedne negativne.








