Izvor: B92, 18.Jun.2010, 02:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uskoro i policijski atašei

Beograd -- Posle ekonomskih diplomata koji lobiraju za srpsku privredu, u svetske metropole kreću uskoro i policijski atašei, pišu "Novosti".

Plan je da se policijske "diplomate" pošalju najpre u zemlje bivše SFRJ, a zatim i u svetske prestonice u kojima postoji potreba za aktivnom i brzom policijskom saradnjom sa Srbijom.

"Oficiri za vezu" sa inostranim policijama, biće razmeštani u srpska diplomatsko-konzularna predstavništva, a glavni zadatak im je razmena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << informacija u borbi protiv organizovanog međunarodnog kriminala.

Prošle godine se zbog ekonomske krize odustalo od budžetskog finansiranja policijskih ”ambasadora” ali će se sada taj projekat platiti iz resornog budžeta MUP.

Dok policijski atašei tek kreću, ekonomske diplomate će do kraja meseca da popune svoju mrežu po svetskim metropolama.

Kako ”Novosti” saznaju, od 28 izabranih ”ambasadora” domaće ekonomije, u svet se otisnulo njih 25, a ostalo je još da do kraja meseca otputuju ”privredni lobisti” u Bukurešt, Rim i Čikago.

Na taj način je, kako je rečeno u kabinetu ministra ekonomije Mlađana Dinkića, započela i velika ofanziva koja bi trebalo da rezultira ulaskom investitora sa svih meridijana na naše tržište.

"U Ministarstvo su već počeli da pristižu prvi predlozi i ideje ekonomskih ambasadora. Naš stručnjak koga smo poslali u Skoplje, već je ”snimio” da bi ”Ikarbus” mogao da obnovi vozni park u tamošnjem gradskom prevozu", otkrili su Dinkićevi saradnici.

Prvi zadatak ekonomskih diplomata je da se povežu sa privrednom, političkom i ekonomskom elitom u zemlji domaćinu. Drugi cilj je da svojom inicijativom privuku što više privrednika koji bi pokrenuli proizvodnju u Srbiji namenjenu izvozu, a treći da pronađu pogodna tržišta za plasman proizvoda iz naše države.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.