Uskoro elektronski upis učenika i studenata na eUpravi

Izvor: N1 televizija, 22.Jun.2017, 18:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uskoro elektronski upis učenika i studenata na eUpravi

Predškolcima, učenicima i studentima u buduće će biti omogućen upis na različite nivoe obrazovanja i vaspitanja putem portala eUprava kroz informacioni sistem eZUP, rečeno je u Beogradu na prezentaciji novog postupka.

Na Fakultetu organizacionih nauka demonstriran je postupak "Upisa na fakultet" i rada eZUP-a tokom kojeg su se učesnici upoznali sa bržim i lakšim sistemom funkcionisanja prilikom upisa u predškolske ustanove, kao i osnovne, srednje i visoke škole, saopštilo >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << je Ministarstvo prosvete.

Ministar prosvete Mladen Šarčević je kazao da taj sistem olakšava pristup informacijama roditeljima i učenicima i dodao da je lepo videti uslove u kojima deca imaju lagodnost pri upisu i ne gube puno vremena.

"Ovo je dobar putokaz i za druge fakultete ali ne samo za njih već i za sve ustanove na teritoriji Srbije, pa ćemo se truditi da ovaj model primenimo u celom sistemu obrazovanja počev od predškolskog pa do fakulteta", rekao je Šarčević.

Od 1. juna u produkciji je informacioni sistem eZUP na Portalu eUprava. E ZUP omogućava svim organima uprave da elektronskim putem pristupaju podacima iz šest velikih baza podataka - matične knjige, registar MUP-a, evidencija nezaposlenih lica, centralni registar socijalnih osiguranja, matična evidencija fonda PIO i registri Poreske uprave.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.