Unuk severnokorejskog vođe stigao u BiH

Izvor: Vesti-online.com, 12.Okt.2011, 22:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Unuk severnokorejskog vođe stigao u BiH

Kim Han-sol, unuk vođe Severne Koreje Kim Džong-la, doputovao je danas u BiH gde će početi školovanje na Ujedinjenom svetskom koledžu (UWC) u Mostaru.

Mladi Severnokorejac, koji privlači veliku pažnju novinara, sleteo je na sarajevski aerodrom tačno kada i fudbalska reprezentacija BiH što je odvuklo pažnju novinara, a njemu omogućilo da mirno izađe.

Novinarske ekipe čekale su poznatog studenta i u Mostaru, ali se ispostavilo - uzalud.

Kim Han-sol >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je prvi student iz Sevrne Koreje koji pohađa Ujedinjeni svetski koledž, kojih ima 13 u svetu.

Tokom dvogodišnjeg školovanja u Mostaru, biće smešten u internatu na Belom bregu.

Iako iz Koledža ne žele da daju nikakve informacije o svom učeniku, novinari u BiH su saznali da će mladi Severnokorejac imati isti tretman kao i ostali učenici.

Pošto su studenti Koledža trenutno na raspustu, ne očekuje se da Kim Han-sol bude viđen na ulicama Mostara do sredine sledeće nedelje.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.