Izvor: Nezavisne Novine, 12.Jul.2017, 12:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Unuk Envera Hodže osuđen na deset godina zatvora zbog šverca kokaina
TIRANA - Albanski sud osudio je unuka bivšeg komunističkog diktatora Envera Hodže na deset godina zatvora zbog šverca kokaina.
Ermal Hodža pripadnik je devetočlane grupe, u kojoj su i dva Kolumbijca, koja služe zatvorske kazne od 10 do 13 godina zatvora, saopštio je sud.
Oni su proglašeni krivim zbog pripadnosti "kriminalnoj grupi umiješanoj u trgovinu kokainom preko Albanije do zapadnoevropskih zemalja", navodi sud u saopštenju.
Hodža (42) i >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << njegovi navodni saučesnici uhapšeni su u januaru 2015. u operaciji koja je dovela do zaplijene 120 kilograma kokaina.
Policija je tada takođe otkrila laboratoriju za preradu droge u Šibraki, 68 kilometara južno od Tirane, prenosi AFP.
Nastavak na Nezavisne Novine...




