Izvor: Nezavisne Novine, 24.Apr.2015, 14:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Unaprijediti saradnju sa Kinom
BANJALUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović i ambasador Kine u BiH Dong Čunfeng saglasili su se danas da je veoma važno unapređenje privredne i ekonomske saradnje, te da je potrebno intenzivirati saradnju sa kineskim kompanijama i finansijskim institucijama u realizaciji velikih infrastrukturnih projekata u Srpskoj.
Tokom sastanka konstatovana su pozitivna iskustva u vezi sa učešćem kineskih kompanija u Republici Srpskoj, posebno u izgradnji >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << termoelektrane u Stanarima, infrastrukturnih projekata iz oblasti saobraćaja i razvoja informacionih tehnologija, saopšteno je iz kabineta predsjednika parlamenta Srpske.
Čubrilović je upoznao Čunfenga o tome da je Narodna skupština Republike Srpske, na vrijeme i u skladu sa zakonom, prva u BiH usvojila najznačajnije dokumente, uključujući budžet i Ekonomsku politiku za tekuću godinu, kao i set reformskih zakona, te da je, jednoglasnim usvajanjem izjave o evropskom putu BiH iskazala opredijeljenost za evropske integracije.
Nastavak na Nezavisne Novine...









