Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Maj.2017, 08:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Umro Manuel Norijega, bivši diktator Paname!
On se u bolnici oporavljao od operacije tumora na mozgu
Bivši panamski vojni diktator Manuel Antonio Norijega koji je bio na vlasti od1983. do 1989. godine, preminuo je noćas u 83 godini u Panama Sitiju, saopštili su zvaničnici.
Norijega je preminuo u bolnici gde se oporavljao od operacije tumora na mozgu, rekao je pres sekretar vlade Manuel Rodriges, prenosi AFP.
Former Panama dictator Manuel Noriega dies at 83, president says: PANAMA CITY (Reuters) - >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Former… https://t.co/9GlBqswqpr #worldNews pic.twitter.com/4nWc11p4im
— VCN Top Stories (@VCNnews) May 30, 2017
- Smrt Manuela Norijege zatvara jedno poglavlje u našoj istoriji - napisao je na svom Tviter nalogu predsednik Paname Huan Karlos Varela.
AP podseća da je Norijega, nekadašnji američki saveznik svrgnut kao panamski diktator u američkoj invaziji 1989. godine.
Norijega je poslednje dve decenije proveo u zatvoru - jednu u SAD, a drugu u Francuskoj - zbog krijumcarenja narkotika i pranja novca, a kaznu je služio i u Panami zbog uklanjanja političkih protivnika.
Nastavak na SrbijaDanas.com...








