Izvor: RTS, 22.Okt.2010, 10:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Umeren saobraćaj, popodne pojačan
Delimično vlazni kolovozi na putevima u Srbiji. Saobraćaj umerenog intenziteta, popodne se očekuje gužva uoči vikenda. Danas i sutra povremene obustave saobraćaja na mostu kod Beške. Na granicama se čeka do 20 minuta.
Saobraćaj u Srbiji je umerenog intenziteta, obavlja se po delimično vlažnim kolovozima, a popodne se zbog početka vikenda očekuju manje gužve, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbeje.
Magla i sumaglica smanjuju vidljivost mestimično duž >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rečnih tokova i po kotlinama, pa su ovde kolovozi mestimično vlažni.
Na graničnim prelazim putnička vozila se zadržavaju do 20 minuta.
Na putevima kroz klisure i useke ima sitnijih odrona, a najviše na Đerdapskoj magistrali i Ibarskoj magistrali i kroz klisure.
Zbog radova na mostu preko Dunava kod Beške, na autoputu E-75, deonica Beograd - Novi Sad saobraćaj će se danas i sutra obustavlja od 09.00 do 10.00 i od 12.00 do 13.00.
Danas počinju radovi na nadvožnjaku kod Tranšpeda na autoputu E-75, Beograd-Niš, zbog čega je zatvoreno isključenje na ovoj petlji iz smera Beograda ka Nišu. Alternativni pravac iz smera Beograda ka Nišu, kao i od Tranšpeda ka Nišu je petlja Vrčin. Isključenje na petlji Tranšped iz smera Niša ka Beogradu biće dozvoljeno.
Zbog redovnog održavanja autoputa E-75 Beograd-Niš i sanacije naplatnih rampi, do 26.10.2010. za saobraćaj su zatvorene rampe za isključenje vozila sa autoputa iz smera Beograd-Smederevo, kao i uključenje na naplatnoj stanici Smederevo. Alternativni pravac preporučujemo korišćenje petlje Požarevac.
Zbog radova na autoputu E-75 Beograd-Niš, na deonici između Jagodine i Ćuprije, saobraćaj se obavlja dvosmerno levom kolovoznom trakom u smeru ka Beogradu, a u toku su i radovi na prilazima Beogradu i kroz Beograd.
Na magistralnom putu M-19, deonica Umka-Duboko-Obrenovac u toku su radovi svakog dana do 27. oktobra od 7.00 do 17.00 uz povremeno zatvaranje saobraćaja i naizmenično propuštanje vozila.
U toku su radovi na mostu preko reke Drine na graničnom prelazu Trbušnica, kod Loznice, zbog cega je put sužen, a saobraćaj će se do kraja oktobra obavlja naizmenično, jednom saobraćajnom trakom.
Zbog sanacije mostova na Ibarskoj magistrali, od Preljine do Lađevaca, saobraćaj se obavlja naizmeničnim propuštanjem.
Na magistralnom putu M-5, deonica Paraćin-Zaječar, popravljaju se mostovi, a saobraćaj je delimično preusmeren na sporedne puteve.
Zbog radova na mostu preko kanala na magistralnog puta M-7 Novi Sad -Zrenjanin, saobraćaj kod Kaća se potpuno obustavlja svaki dan od 6.30 do 17.30 sati i u to vreme se koristi obilaznica.
Saobraćaj je potpuno obustavljen na mostu preko Tamiša kod Sečnja na magistarlnom putu M 7.1 i preusmeren na alternativne pravce.
Zbog rekonstrukcije raskrsnice magistralnih puteva u (M/5 i M/21) Požegi, Požega-Užice i Požega-Kosjerić, izmenjen je tok saobraćaja.
Zbog radova na magistralnom putu M-25.1 Požarevac - Veliko Gradište, na deonici Beranje-Požarevac saobraćaj je preusmeren na obilazni put.
Usled oštećenja mosta na magistralnom putu M-2, saobraćaj se kod Špiljana obavlja obilaznicom.





