Ulrih: Ne želim naknadno titule sa Tur de Fransa

Izvor: Kurir, 26.Avg.2012, 17:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ulrih: Ne želim naknadno titule sa Tur de Fransa

USADA ima mandat samo za teritoriju SAD, dok titule na Turu teorijski pripadaju UCI, koja je početkom avgusta osudila "grubo kršenje pravila" u istrazi protiv Armstronga i zatražila da slučaj preuzme nezavisno telo

BEOGRAD - Nemački biciklista Jan Ulrih rekao je danas da ne želi da mu se naknadno dodele titule sa Trke kroz Francusku iz 2000, 2001. i 2003. godine kada je završavao drugi iza suspendovanog Lensa Armstronga.

"Neću prihvatiti, Armstrong >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je u to vreme bio brži od mene i ne vidim zašto bih prihvatio titule. To je smešno, uopšte nije sportski", rekao je Ulrih za nemački list Bild.

Antidoping agencija SAD (USADA) suspendovala je Armstronga zbog dopinga i odlučila da mu se ne prizna nijedan rezultat posle 1. avgusta 1998. godine, uključujući i sedam pobeda na Tur de Fransu, od 1999. do 2005. godine.

Organizatori trke saopštili su da neće da komentarišu situaciju dok se ne oglase nadležna tela, USADA i Međunarodna bicklistička unija (UCI).

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.