Ulcinj: Nema dokumenata na srpskom

Izvor: B92, 15.Mar.2012, 20:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ulcinj: Nema dokumenata na srpskom

Podgorica -- Ulcinjska policija ne izdaje lična dokumenata na srpskom jeziku i ćirilici, čime se krše ljudska prava građana, saopšteno je iz Nove srpske demokratije.

Iz te opozicione stranke su naveli da je licemeran, neprihvatljiv i neistinit izgovor ulcinjske policije da nema tehničke uslove za izdavanje ličnih dokumenata na ćirilici.

Iz NOVE je ukazano da je svaka područna jedinica i filijala policije u Crnoj Gori po zakonu obavezna, a samim tim i tehnički osposobljena, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da izadje u susret zahtevima gradjana kada je u pitanju pismo i jezik na kojima žele da imaju lična dokumenta.

Zato najoštrije osudjuje ponašanje nadležnih u ulcinjskoj policiji koji sprečavaju izdavanje dokumenata na srpskom jeziku i ćirilici, čime direktno krše ljudska prava gradjana i ulaze u zonu krivične odgovornosti, saopšteno je iz NOVE.

Dodaje se da ulcinjski slučaj ne predstavlja usamljen primer, već kontinuitet u delovanju onih koji se trude da svakim svojim potezom pokažu netrpeljivost prema srpskom narodu i jeziku u Crnoj Gori.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

NOVA: U Ulcinju ne izdaju dokumenta na srpskom jeziku

Izvor: Blic, 15.Mar.2012

Ulcinjska policija ne izdaje lična dokumenata na srpskom jeziku i ćirilici, čime se krše ljudska prava građana, saopšteno je danas iz Nove srpske demokratije (NOVA)...Iz te opozicione stranke su naveli da je licemeran, neprihvatljiv i neistinit izgovor ulcinjske policije da nema tehničke uslove...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.