Izvor: Blic, 11.Nov.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapsio 48 rođaka zbog kriminala
Načelnik policije Hajdžugoua, grada na jugozapadu Kine, priveo je u svojoj karijeri zbog kriminalnih radnji 48 svojih što bliskih što daljih rođaka, kao i rođaka svoje supruge, javili su danas kineski mediji.
Revnosni Laobulaluo poslao je 25 rođaka iza rešetaka i na "rehabilitaciju kroz rad" ili ih je kaznio na neki drugi način, navodi se u izveštaju objavljenom na vladinom Internet portalu Čajnanjuz.
Od kada je pre 10 godina stupio u službu, 30-godišnji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << policajac, pripadnik kineske etničke manjine Ji, uhapsio je brata i dva rođaka jer su pijani pretukli lokalnog učitelja, kao i nekoliko drugih srodnika koji su jednoj ženi ukrali tašnu.
Svojom savesnošću navukao je bes gotovo cele porodice. Neki otvoreno prete njegovim roditeljima, a neki su nedazovoljstvo iskalili na Laobulaluovim kravama, kojima su odsekli repove i rasporili noge.
"U početku sam se plašio, ali sada je u redu. Svi shvataju i podržavaju moj rad", kazao je pošteni policajac.







