Izvor: B92, 18.Okt.2013, 13:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšeno 78 sirijskih izbeglica
Atina -- Grčka obalska straža uhapsila je na ostrvu Rodos 78 imigranata, saopštile su danas lučke vlasti, a mediji navode da je reč o Sirijcima.
Potraga za imigrantima trajala je od srede, pošto su na brodu koji je plovio pod turskom zastavom blizu tog ostrva u Egejskom moru uhapšena dva čoveka koji se sumnjiče za krijumčarenje ljudi.
Obalaska straža nije saopštila koje su nacionalnosti uhapšeni, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lokalni mediji navode da su svi privedeni Sirijci, prenosi AFP.
Grčka obalska straža u utorak je spasila 73 izbeglice iz Sirije sa jahte u Jonskom moru na zapadu zemlje, a zatim ih prevezla u južnu luku Kalamata.
Grčka je, pored Italije, jedna od glavnih zemalja preko kojih imigranti iz ratom razorenih i siromašnih područja Afrike, Bliskog istoka i indijskog potkontinenta pokušavaju da se domognu Evropske unije.
Imigraciona politika zemalja Evropske unije dospela je u žižu javnosti pošto se u samo dve nesreće ovog meseca u oblasti Mediterana kod obala Italije utopilo više od 400 migranata.










