Uhapšeni zbog ilegalnih kladionica

Izvor: B92, 19.Jul.2014, 00:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeni zbog ilegalnih kladionica

Lion -- Više od 1.400 osoba uhapšeno je u Aziji, a 12 miliona dolara je zaplenjeno tokom velike operacije protiv mreže ilegalnih sportskih kladionica.

Međunarodna policijska organizacija Interpol je danas saopštila da su u tome saradjivale policije Kine, Hongkonga, Malezije, Singapura i Vijetnama.

Tokom policijske akcije preteseno je 1.000 kuća gde su, kako se sumnja, bile ilegalne sportske kladionice.

Te kladionice su većinom radile preko interneta tokom Mundijala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Brazilu od 12. juna do 13. jula.

"Ilegalno kladjenje donosi veliki profit kriminalnim organizacijama, povezanim s korupcijom, švercom ljudi i pranjem novca. Zbog toga je bila neophodna medjunarodna koordinisana akcija kako bi se sprečio taj oblik kriminala", navodi se u saopštenju Interpola sa sedištem u Lionu.

Tokom operacije zaplenjeni su računari i mobilni telefoni čiji će sadržaji biti analizirani i radi otkrivanja saučesnika u Aziji ili drugde, dodao je Interpol.

Sumnja se da su tokom Mundijala ilegalne sportske opklade iznosile oko 2,2 milijarde dolara.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.