Uhapšeni krijumčari gvožđa

Izvor: RTS, 19.Jul.2012, 17:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeni krijumčari gvožđa

Policija u Smederevu uhapsila Milana K. i Srđana S. zbog sumnje da su krijumčarili otpadno gvožđe sa brodova na Dunavu. Uhapšeni na jednom rumunskom brodu kupili veću količinu gvožđa za koje nisu platili carinu.

Pripadnici Odeljenja kriminalističke policije Policijske uprave u Smederevu, u okviru akcije suzbijanja kriminalnih aktivnosti na Dunavu, uhapsili su Milana K. (36) i Srđana S. (35) iz Smedereva zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo krijumčarenje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
Osumnjičeni su 17. jula, od posade rumunskog broda "Merkur 2002", kupili veću količinu otpadnog gvožđa, izbegavajući mere carinskog nadzora, saopštila je Policijska uprava Smederevo.

Brod je saobraćao Dunavom nizvodno, ka Đerdapu i prevozio je otpadno gvožđe stranog porekla.

Posle kupoprodaje, osumnjičeni su gvožđe natovarili u čamce i prevezli ga na levu obalu Dunava, gde su ga preprodali, za sada nepoznatim licima.

Smederevska kriminalistička policija nastavlja operativni rad u cilju rasvetljavanja svih okolnosti i identifikacije ostalih izvršilaca ovog krivičnog dela.

Uhapšeni će, posle isteka policijskog zadržavanja, uz krivičnu prijavu biti sprovedeni istražnom sudiji Osnovnog suda u Smederevu, navodi se u saopštenju PU Smederevo.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.