Uhapšeni Zoran Janković i sin

Izvor: Vesti-online.com, 27.Sep.2012, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeni Zoran Janković i sin

U sklopu istrage o korupciji i privrednom kriminalu, slovenačka policija pretražila je nekoliko lokacija u gradu, među njima i kuću gradonačelnika Ljubljane Zorana Jankovića i njegovog sina Jure. Prema nezvaničnim informacijama slovenačkog lista Finance, Zoran i Jure su i uhapšeni. Slovenački mediji prenose da su uhapšene još četiri osobe.

U okviru istrage o korupciji i privrednom kriminalu...

....policija pretražila i kuću gradonačelnika Ljubljane...
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
...Zorana Jankovića...

...i njegovog sina Jure Jankovića

Policija zapečatila ulaze u kancelarije gradske vlasti...

...zaposleni ne mogu da uđu

 

Policija je saopštila da su pretrage i privođenja deo predistražnog postupka u kom se prikupljaju podaci povezani sa više krivičnih dela iz privrednog kriminala i korupcije. Nezvanično se, međutim, piše da se radi o aferama sa prodajom zemljišta i gradnjom sportskog centra "Stožice".

 

Mediji navode da su pod istragom firme povezane s gradonačelnikom Ljubljane Zoranom Jankovićem. Izdat je i nalog za pretres Jankovićeve kuće, a prema nezvaničnim informacijama, Janković je od jutros zadržan zbog prodaje zemljišta i sportsko-trgovačkog parka Stožice, saznaje agencija STA u Gradskoj opštini Ljubljana.

 

Janković se trenutno sa policajcima, navodno, nalazi u svojoj kući.

 

U okviru istrage, sledi pretraga još 21 lokacije u gradu. Agencija navodi da su u opštini zapečaćene kancelarije, zbog čega zaposleni ne mogu na svoja radna mesta.

 

Dnevnik piše da policija istražuje i kuću Jankovićeve saradnice Jadranke Dakić, kao i čelnih ljudi dva preduzeća u čijem je vlasništvu firma "Grep", koja je gradila "Stožice". U pitanju su predsednik upravnog odbora poduzeća "Gradis" Uroš Ogrin i vlasnik "Energoplana" Zlatko Sraka.

 

Slovenački mediji podsećaju da je iz tamošnje poreske uprave u maju procurele informacije da je novac koji je gradska uprava uplatila "Grepu", koji je gradio stadion, preko niza transakcija završio, uz ostalo, i na računu kompanije čiji je većinski vlasnik gradonačelnik Janković.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Privedeni Zoran Janković i sin

Izvor: Vesti-online.com, 27.Sep.2012

U sklopu istrage o korupciji i privrednom kriminalu, slovenačka policija pretražila je nekoliko lokacija u gradu, među njima i kuću gradonačelnika Ljubljane Zorana Jankovića i njegovog sina Jure. Prema nezvaničnim informacijama slovenačkog lista Finance, Zoran i Jure su i uhapšeni. Slovenački...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.