Uhapšen oficir VS zbog tendera

Izvor: B92, 04.Jun.2014, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen oficir VS zbog tendera

Beograd -- MUP Srbije u saradnji sa Vojno-bezbednosnom agencijom uhapsio je šest osoba zbog zloupotrebe službenog položaja, potvrđeno je za B92.

Među uhapšenima su i dva oficira Vojske Srbije, jedan potpukovnik Vojske Srbije koji je i dalje aktivan i jedan potpukovnik koji je u penziji.

Kako je potvrđeno za B92, potpukovnik D. M. je kao predsednik Komisije za prodaju viška naoružanja od 2011. godine do 2013. godine favorizovao pojedine učesnike tendera.

Hapšenja su izvedena u Beogradu, Novom Sadu i Gornjem Milanovcu.

Nakon policijskog zadržavanja uhapšeni će, uz krivičnu prijavu biti predati Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Uhapšen oficir Vojske Srbije zbog tendera!

Izvor: Mondo, 04.Jun.2014

MUP Srbije u saradnji sa Vojno-bezbednosnom agencijom uhapsio je šest osoba zbog zloupotrebe službenog položaja.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.