Uhapšen napadač na partiju Erdogana

Izvor: B92, 01.Apr.2015, 10:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen napadač na partiju Erdogana

Policija je uhapsila jednu naoružanu osobu koja je ušla u kancelarije vladajuće Partije pravde i razvoja (AKP) u jednom predgrađu Istanbula, javio je Rojters.

Uhapšeni je razbio prozor na gornjem spratu zgrade u četvrti Kartal, na azijskoj strani Istanbula, i istakao zastavu Turske na kojoj je, osim polumeseca i petokrake, naslikan i beli mač, navodi Rojters, pozivajući se na privatnu agenciju Dogan.

Agencija Dogan prvobitno je javila da su u prostorije AKP ušle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dve naoružane osobe.

Rojters je preneo i da je jedan od njih upućivao povremene uzvike, ali da su njegove reči bile nerazumljive.

Policija je blokirala put ispred te zgrade u četvrti Kartal, na azijskoj strani Istanbula, navela je turska agencija.

Dogan je objavio i fotografiju sa nekoliko policijskih vozila ispred zgrade.

Rojters podseća da su juče pripadnici zabranjene radikalne levičarske grupe upali u zgradu suda i uzeli za taoca istanbulskog tužioca.

Tokom protekle noći, kako su javile agencije, u dve četvrti Istanbula sukobili su se policija i demonstranti, posle talačke krize u kojoj su tužilac Mehmet Selim Kiraz i njegovi otmičari, pripadnici zabranjene marksističke Revolucionarne narodnooslobodilačke partije-Fronta (DHKP-C), ubijeni.

Kiraz je bio vodeća ličnost u istrazi smrti 15-godišnjeg Berkina Elvana, koji je preminuo marta prošle godine posle 269 dana provedenih u komi zbog povreda zadobijenih u sukobu s policijom u masovnim protestima početkom leta 2013. godine.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Turska: Oružani upad u prostorije vladajuće partije

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 01.Apr.2015

Dve naoružane osobe ušle su danas u kancelariju vladajuće turske stranke AK u predgrađu Istanbula, javila je privatna agencija Dogan, a prenosi Rojters...Ovaj incident desio se dan nakon što su levičarski militanti uzeli za taoca jednog tužioca u ovom gradu. Policija blokirala ulicu ispred zgrade...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.