Uhapšen jer je planirao napad u SAD

Izvor: B92, 13.Dec.2013, 22:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen jer je planirao napad u SAD

Vičita -- Američke vlasti su saopštile da je danas uhapšen muškarac koji je nameravao da aktivira automobil-bombu na aerodromu u Kanzasu.

Američki tužilac Beri Grisom je izjavio da je Teri Li Leuen (58) uhapšen na regionalnom aerodromu u Vičiti. Grisom je rekao da je osumnjičeni planirao da do terminala na aerodromu doveze vozilo puno eksploziva.

Leuen je optužen za pokušaj korišćenja oružja za masovno uništenje, nameru uništenja imovine i pokušaj pružanja podrške terorističkoj grupi Al Kaidi.

Istražitelji su saopštili da uhapšeni živi u Vičit i da je na aerodromu zaposlen kao aviotehničar, prenela je agencija AP.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Planirao samoubilački napad na aerodromu u Vičiti

Izvor: Mondo, 13.Dec.2013

Američke vlasti su saopštile da je danas uhapšen muškarac koji je nameravao da aktivira automobil-bombu na aerodromu..

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.