Ubijeno 38 osoba na severu Nigerije

Izvor: Blic, 24.Jun.2014, 22:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubijeno 38 osoba na severu Nigerije

Neidentifikovani naoružani napadači ubili su 38 ljudi, uglavnom žena i dece, u dva sela u saveznoj državi Kaduna na severu Nigerije, saopštili su danas lokalni zvaničnici.

Napadi su bili tokom prošle noći u selima u oblastima Fadan Karši i Nandu, na jugu te nigerijske savezne države, potvrdio je čelnik lokalne vlasti Emanuel Adamu Danzarija, prenela je agencija AFP.

"Dvadesetjedna osoba je ubijena u Karši i 17 je ubijeno u Nandu. Nismo još uvek identifikuju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << one (koji stoje) iza napada. Većina žrtava su bile žene i deca", rekao je Danzarija.

Portparol državne policije Aminu Lavan potvrdio da je policija svesna racija u lokalnoj vladinoj oblasti Sanga u državi Kaduna i da je istraga pokrenuta.

Guverner savezne države Kaduna Babangida Aliju osudio je aktivnosti pripadnika terorističke grupe Boko Haram ocenivši da to nije islamski i da moraju da budu osuđeni, dodajući da se "pravi džihad u ovom 21. veku bori za poboljšanje standard življenja, a ne da teže da unište ljudske živote".

U nigerijskoj saveznoj državi Kaduna gradovi su verski podeljeni i ima talasa nasilja između hrišćana i muslimana, dok je u ruralnim oblastima krvoproliće je povezano sa sukobima oko zemlje između grupa seljana i plemena nomadskih stočara, navodi AFP.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.