UŽIVO: Švajcarska - Francuska 0:3 (43. minut)! Valbuena

Izvor: Vesti-online.com, 20.Jun.2014, 22:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golovima Žirua i Matuidija, Francuska vodi 2:0 protiv Švajcarske u prvom susretu drugog kola E grupe na SP u Brazilu.

Glavna opasnost za odbranu Švajcarske: Karem Benzema, napadač "galskih petlova"

Iako su i Francuska i Švajcarska slavile na startu šampionata, obojica selektora su "promešali" karte. Kod "sajdžija" strelci pogodaka protiv Ekvadora Mehmedi i Seferović su u prvoj postavi, dok je Didije Dešam izveo tim sa dvojicom napadača. Društvo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Benzemi praviće golgeter Arsenala Žiru.

40. minut - GOOOL - 3:0 za Francusku. Sjajna kontra "trikolora". Strelac je Valbuena, posle odlične asistencije Žirua.

33. minut - Benaljo brani šut Benzeme sa bele tačke, a na odbjenu loptu Kabaj sa tri metra pogađa prečku. Ovo je prvi neiskorišćeni penal na SP.

31. minut - PENAL za Francusku posle starta nad Benzemom. Krivac je Đuru, koji je nepotrebno srušio Benzemu.

30. minut - Velika prilika za Švajcarsku, ali Mehmedi i Seferović nisu uspeli da potignu pogodak.

29. minut - Šut Žirua sa 25 metara, ali daleko iznad gola. Siguran igra "trikolora".

27. minut - Čaka je postigao gol za Švajcarsku, ali je sudija poništio zbog ofsajda.

25. minut - Pokušao je Benzema putem sa 20 metara, ali ovaj put siguran je bio Benaljo.

23. minut - Švajcarci su još u šoku posle primljena dva gola za 66 sekundi.

18. minut - GOOOL  - Bles Matuidi za 2:0. Kontra "trikolora", loše postavljanje golmana Benalja. Asistent je Benzema. Kakvih 60 sekundi Francuske.

17. minut - GOOOOL - Olivije Žiru za vođstvo Francuske. Sjajan skok napadača Arsenala posle kornera Valbuene. Jubilarni 100. gol Francuza na SP.

13. minut - Pokušava Kabaj, ali slab šut veziste PSŽ-a.

7. minut - Fon Bergen je na zemlji, krvav. Povredio ga je nenamerno Olivije Žiru. Neće moći da nastavi susret defanzivac Švajcarske. Umesto njega na terenu je Filip Senderos.

6. minut - Prvi šut na meču. Pokušao je Benzema, ali malo pored gola Benalja.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Fon Bergen (od 9. Senderos), Rodrigez, Inler, Behrami, Mehmedi, Džaka, Šaćiri, Seferović.

FRANCUSKA: Loris, Debuši, Varan, Sako, Evra, Matuidi, Kabaj, Sisoko, Valbuena, Žiru, Benzema.