UŽAS U ZENICI: U bolnici pronađene dve vreće sa ljudskim kostima!

Izvor: Kurir, 04.Dec.2013, 15:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UŽAS U ZENICI: U bolnici pronađene dve vreće sa ljudskim kostima!

Portparolka bolnice Džanana Hedžić kazala je da su vreće stajaleu prostorijama prosekture, a policiji su predate kada je utvrđeno šta se u njima nalazi

SARAJEVO - U bolnici u Zenici pronađene su dve vreće s ljudskim kostima koje su tamo stajale zaboravljene, a verovatno je reč o posmrtnim ostacima žrtava iz prošlog rata u Bosni i Hercegovini, preneli su lokalni mediji.

Za ovaj slučaj zainteresovalo se i Tužilaštvo Zeničko-dobojske županije >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << koje je preuzelo kosti i sprovodi istragu.

"Tužilaštvo će preduzeti sve što je u okviru naših ovlašćenja, ali više detalja biće poznato posle utvrđivanja identiteta.

Posle toga moći ćemo da kažemo o čemu se zapravo radi", izjavio je portparol Tužilaštva Sanjin Kulenović. On je, ipak, procenio da se verovatno radi o posmrtnim ostacima iz poslednjeg rata.

Prema dostupnim informacijama, policija je na zahtev Tužilaštva vreće s jednom lobanjom i kostima preuzela još u novembru, ali je ceo slučaj dospeo u javnost tek ove nedelje.

Portparolka bolnice Džanana Hedžić kazala je da su vreće stajaleu prostorijama prosekture, a policiji su predate kada je utvrđeno šta se u njima nalazi.

Kako se nagađa, kosti su dopremljene u zeničku bolnicu pošto supronađene u nekoj od grobnica u okolini Zenice.

U takvim slučajevima sprovodi se i DNK analiza, ali se to s ovim ostacima nije dogodilo, a nema odgovora ko je zaboravio da dovrši propisani postupak.

Na intervenciju Tužilaštva, misteriozni posmrtni ostaci ipak su odvezeni u mrtvačnicu u Visokom, gde će biti uzeti uzorci za DNK analizu i tako utvrđen identitet.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.