Izvor: B92, 06.Dec.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

USVOJENA CETIRI NACRTA ZAKONA

Beograd -- Vlada Srbije usvojila je Nacrte zakona o lokalnoj samoupravi, o univerzitetu i o ombudsmanu, kao i Socijalni program za zaposlene u bankarskom sistemu koji ostaju bez posla. Premijer Srbije Zoran Djindjic rekao je da ce uvodjenje ombudsmana omoguciti da gradjani preko svog predstavnika vrse uticaj na javne i drzavne sluzbe, i tako poboljsati demokratski kvalitet vlasti.

Prema njegovim recima Zakon o lokalnoj samoupravi treba da predstavlja vazan korak u decentralizaciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drzave, ali da njime nece biti vracene nadleznosti Vojvodini. Djindjic je najavio da ce do donosenja novog Ustava, prenosenja nadleznosti na Vojvodinu biti zakonski regulisano postojecim ustavnim resenjima.

Djindjic je rekao da se prelozenim Zakonom o univerzitetu ukidaju sva restriktivna resenja iz predhodnog sistema, ali da ce on predstavljati samo prelazno resenje i normativno popravljanje zatecenog stanja, jer je Vlada svesna da "u ovoj fazi nisu moguca savrsena resenja".

Vlada je takodje, na zahtev Ustavnog suda Jugoslavije da se preispita osnovanost inicijative za donosenje Zakona o ekstra profitu, odgovorila da se protivi bilo kakvoj izmeni koncepta, na osnovu kojeg je skupstina usvojila zakon.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.