UNS-NUNS: Kazniti napadača novinara

Izvor: B92, 21.Jul.2014, 11:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UNS-NUNS: Kazniti napadača novinara

Beograd -- UNS zatražio od policije da kazni napadača na novinara agencije Beta Živka Perišića u Gornjem Milanovcu, predsednika Mesne zajednice Zagrađe Mileta Trišića.

Trišić je fizički nasrnuo na Perišića u petak, 18. jula, ispred pijace u Gornjem Milanovcu, posle čega je on obavestio policiju i novinarska udruženja.

"Počeo je da viče na mene, da me vredja i onda fizički nasrnuo na mene," rekao je Perišić i dodao da je zabrinut za svoju bezbednost jer ga >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Trišić vredja,još od januara kada je preneo izjavu direktora Elektrodistruibucije u Lazarevcu da je Trišić optužen za kradju struje, jer je u svojoj kući kablom zaobisao strujomer.

Trišiću je zbog toga isključena struja, odredjeno je da plati prosek od preko 200.000 dinara na osnovu utvrdjenog tarifnog šitema i da se strujomer postavi na eleketrični stub kako ne bi mogao da ima kontakt, objasnio je tada Šiljegović.

U decembru je Elektrodistribucija zbog kradje struje protiv njega podnela tuzbu Osnovnom sudu u Čačku.

UNS je u saopštenju podsetio da je za ugrožavanje sigurnosti pretnjom osobama koje obavljaju posao od javnog značaja informisanjem zaprećena kazna od šest meseci do pet godina zatvora.

I Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) zatražilo je danas od nadležnih organa da kazne predsednika Mesne zajednice Zagradje Mileta Trišića koji je verbalno, a zatim i fizički napao novinara agencije Beta Živka Perišića.

"NUNS traži efikasno i pravovremeno sankcionisanje ovog i sličnih slučajeva, jer je to najefikasnija zaštita profesionalnog i fizičkog integriteta novinara", navodi se u saopštenju.

NUNS je upozorio na sve učestalije napade na novinare iz unutrašnjosti Srbije i podsetio da su državni organi obavezni da omoguće svim koleginicama i kolegama normalne uslove za rad i da im garantuju bezbednost.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

UNS: Kazniti napadača na novinara

Izvor: Akter, 21.Jul.2014

UNS zatražio od policije da kazni napadača na novinara agencije Beta Živka Perišića u Gornjem Milanovcu, predsednika Mesne zajednice Zagrađe Mileta Trišića

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.