UNIŠTAVANJE NEEKSPLODIRANIH MINA U PARAĆINU

Izvor: Kurir, 17.Jun.2011, 11:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UNIŠTAVANJE NEEKSPLODIRANIH MINA U PARAĆINU

PARAĆIN - Centar za razminiranje obavestio je građane Paraćina da će danas biti nastavljeno uništavanje mina na Karađorđevom brdu kod Paraćina.

Nakon površinskog čišćenja terena na Karađorđevom brdu kod Paraćina od neeksplodiranih mina, ruski i srpski demineri nastavili su dubinsko čišćenje od mina iz vojnog skladišta koje je eksplodiralo u oktobru 2006. godine kada je u vazduh otišlo više od četiri i po hiljade tona eksplozivnih naprava.

Već treću godinu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ruski i srpski demineri čiste ovaj teren a za protekla tri meseca pronašli su na lokaciji Paraćin tri i Paraćin jezero, koje je prošle godine ispražnjeno, 94 neeksplodirana komada ubojnih sredstava.

Centar za razminiranje obavestio je građane Paraćina da će 17. juna, od 10 časova, na lokaciji koja će biti dobro fizički obezbeđena uništavati pronađene mine.

Uništavaće se najviše do pet kilograma eksploziva, kako prejake detonacije ne bi uznemiravale građane.

Saobraćaj na autoputu Beograd-Niš neće se obustavljati.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.