Izvor: B92, 06.Jan.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UN: POTVRDJENA KONTAMINIRANOST NA KOSOVU

Ujedinjene nacije objavile su da je povisena radioaktivnost registrovana u osam od 11 mesta na Kosovu, koja su bila pogodjena municijom sa osiromasenim uranijum tokom NATO bombardovanja, javlja Rojters, a prenosi Fonet. Portparol UN Stefan Dujaric saopstio je da je otkrice radioaktivnosti u tim mestima preliminarni rezultat ispitivanja koja jos uvek traju u laboratorijama u Svedskoj, Svajcarskoj, Italiji, Britaniji i Austriji. "Konacni rezultati bice poznati kada Program UN za zastitu zivotne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sredine (UNEP) objavi svoj izvestaj, ali ima dovoljno dokaza da se pozove na opreznost kada su u pitanju mesta gde bi se municija sa osiromasenim uranijumom mogla nalaziti", rekao je Dujaric. "Posebna paznja takodje je pridata riziku da bi otrovni uranijum mogao zagaditi vode u okolini naseljenih mesta", dodao je Dujaric.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.