Izvor: Kurir, 01.Mar.2011, 09:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UKLETI VRTIĆ U BOGATIĆU
Deca krenula u obdanište u kojem se obesila bivša direktorka Dragica Vuković. Ustanova poluprazna, vaspitačice rade sa četiri grupe
BOGATIĆ - Dečji vrtić „Slava Ković" kao da je uklet od početka izgradnje!
Iako je juče otvoren, u njemu su radile samo četiri grupe.
Neki roditelji jednostavno nisu želeli da tu dovedu svoju decu.
- Ne želim da mi dete ide u ovu ustanovu. Naterali su ženu da se obesi, njena duša je još ovde. Neka >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << prođe bar šest nedelja. Snaći ću se nekako, svekrva će mi pričuvati dete dok radim - kaže nam majka iz Bogatića čiji sin je od juče trebalo da boravi u „Slavi Koviću".
Duško Velimirović, predsednik Upravnog odbora vrtića, navodi da je „vrtić poluprazan iz drugih razloga".
- Još nisu završeni svi radovi. Nove tri grupe biće primljene kad radovi budu gotovi. Radimo normalno i tvrdim da niko nije šikanirao pokojnu direktorku - kaže Velimirović.
Vrtić je trebalo da bude završen još u februaru prošle godine. Radove je finansirala opština na čijem čelu je bio predsednik Radenko Petrić. Ugovor o izgradnji sklopljen je sa firmom „Izgraditelj" iz Bogatića. Pred kraj radova došlo je do promene vlasti u ovoj varošici. Novi predsednik opštine Slobodan Savić odbija da firmi isplati novac za radove jer, kako tvrdi, „ugovor o završnoj fazi nije ni postojao". Uz pomoć policije, radnici firme „Izgraditelj" su izbačeni iz prostorija u kojima su čekali novac.
- Vlasnik firme Slobodan Ilić izgubio je ovaj spor pred Trgovinskim sudom u Valjevu, pa je pokrenuo parnični postupak. Odbio sam da im isplatim 12,5 miliona dinara za dodatne radove, jer ugovor između njega i opštine za tu fazu nije ni postojao, pa nisam imao na osnovu čega da platim. Angažovana je druga firma da završi posao. Ovaj vrtić koštao je opštinu 50 miliona dinara - objašnjava nam predsednik opštine Bogatić Slobodan Savić.
On navodi i da je podneta krivična prijava protiv njegovog prethodnika Radenka Petrića.
Protiv Dragice Vuković, pokojne direktorke vrtića, koja je prošle nedelje izvršila samoubistvo, nisu podnete prijave za eventualnu odgovornost.
Savić: Nije bilo pritisaka
Dragica Vuković je u svom oproštajnom pismu optužila opštinski vrh da je na nju vršio pritisak da podnese ostavku, o čemu je Kurir pisao.
- Niko je nije primoravao da podnese ostavku. Bila bi smenjena na sednici Skupštine. Smenili smo sve direktore javnih preduzeća, ustanova kulture, pa bi se to desilo i s njom. To je demokratski kad jedna vlast smeni drugu - kaže Savić.
On obećava da je spreman da pomogne porodici pokojne direktorke.
- Da bih im pomogao, moraju prvo da mi se obrate za pomoć - zaključuje Savić.













