Izvor: B92, 22.Nov.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UKINUT POSLANICKI IMUNITET BRATISLAVI MORINI
Beograd -- Vece gradjana Savezne skupstine ukinulo je poslanicki imunitet funkcioneru JUL i bivsem komesaru za izbeglice Bratislavi Morini. Ona se nije ni pozivala na imunitet, tako da je Vece gradjana samo konstatovalo da on nece biti primenjivan, objasnio je predsednik tog veca Dragoljub Micunovic. "Posto se odrekla imuniteta, ona ce se pojaviti pred istraznim organima", rekao je Micunovic.
U obracanju poslanicima, Morina je, vidno uzbudjena, rekla da je kao komesar za izbeglice >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << radila "postujuci zakon i dogovore s republickom i Saveznom vladom". Potom je negirala pojedine navode iz stampe. "Negiram ono sto je mesecima kolalo po stampi, da su mi se deca skolovala po inostranstvu, nemam lanac benzinskih pumpi. Zao mi je sto nemam nesto od tih bogatstava, sto bih onda radila na ovako teskim poslovima na kojima sam radila do sada? Nemam u Pecincima 50 lokala, nemam splavove", rekla je Morina.






