
Izvor: B92, 15.Okt.2018, 21:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UAE: Britanac optužen za špijunažu
Britanski doktorant Metju Hedžis (31) optužen je u UAE za špijunažu, pet meseci nakon što je uhapšen na kraju svog studijskog putovanja, saopštila je vlada UAE.
"Glavni tužilac Ujedninjenih Arapskih Emirata potvrdio je danas da je Metju Hedžis, britanski državljanin, optužen za špijunažu za i u ime strane države, ugrožavajući vojsku, ekonomiju i političku bezbednost UAE", navodi se u saopštenju, prenosi Rojters.
Hedžisova supruga je prošle nedelje izjavila da je Hedžis, koji završava doktorske studije na Univerzitetu Duram, uhapšen 5. maja na aerodromu u Dubaiju, nakon završetka dvonedeljne posete.
Britanac u Emiratima optužen za špijunažu
Izvor: RTS, 15.Okt.2018
. Pet meseci nakon što je uhapšen na kraju svog studijskog putovanja, britanski doktorand Metju Hedžis optužen je u Ujedinjenim Arapskim Emiratima za špijunažu.