U vrhovima Alpa jutros palo 30 centimetara snega

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jul.2019, 18:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U vrhovima Alpa jutros palo 30 centimetara snega

Na Materhornu, jednom od najviših vrhova italijanskih Alpa čija je nadmorska visina 4.478 metara, jutros je palo 30 centimetara snega, a bilo ga je i na severozapadu Italije, na Monte Fraiteve na 2.702 metra nadmorske visine, prenose mediji u regionu.

Italijanski meteorološki portal 3Bmeteo objavio je prognozu u kojoj je predvideo obilnu kišu i oluje širom zemlje tokom današnjeg dana, sa najavom jako hladnog vazduha koji će na visokim područjima doneti sneg neuobičajen >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za ovo doba godine.

Prognozirali su sneg na zapadu Alpa, a prema fotografijama koje je Severe Weather Europe objavio na Facebooku, prognoza je bila tačna.

Na slikama se vidi i sveži letnji sneg koji je pao u francuskom Ark son Savoju na nadmorskoj visini od 2.600 metara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

SNEG POČETKOM JULA Vrhovi ovog planinskog masiva jutros su imali snežni pokrivač debljine 30 CENTIMETARA

Izvor: Blic, 16.Jul.2019, 00:44

Na Materhornu, jednom od najviših vrhova italijanskih Alpa čija je nadmorska visina 4.478 metara, juče je palo 30 centimetara snega, a bilo ga je i na severozapadu Italije, na Monte Fraiteve na 2.702 metra nadmorske visine, prenose mediji u regionu.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.