Izvor: Nezavisne Novine, 13.Jun.2018, 00:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U selu blizu Barselone žene se izborile za toples na bazenu

Žene u selu nadomak Barselone izglasale su da javne bazene mogu da koriste u toplesu, odbacivši lokalnu zabranu.

Među ženama koje su glasale u katalonskom selu L' Ametlja del Valjes, 61 odsto njih glasalo je za kupanje bez gornjeg dijela kupaćeg kostima, dok je 39 odsto glasalo protiv tog predloga, prenosi BBC.

Glasanje, čije je rezultat pravno obavezujući, organizovale su katalonske lokalne vlasti za ženske osobe starije od 16 godina, a u glasanju je učestvovalo >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << ukupno 379 žena.

Žene su se založile za glasanje nakon što se prošlog ljeta policija pojavila na jednom od bazena i naložila dvjema ženama da obuku gornji dio kupaćeg kostima.

Te dvije žene u toplesu je tada policiji prijavio spasilac na bazenu.

Ovaj slučaj je izazvao protest meštana koji su podržali žene, pri čemu su kupači - kako žene, tako i muškarci - otišli na bazen noseći gornji deo kupaćeg kostima na kojem su bile nacrtane bradavice.

Inače, ovo selo sa 8.000 stanovnika nalazi se 35 kilometara sjeverno od Barselone.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.