U eksploziji stradala najmanje 24 šiitska hodočasnika

Izvor: Blic, 21.Jan.2014, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U eksploziji stradala najmanje 24 šiitska hodočasnika

Najmanje 24 šiitska hodočasnika, među kojima ima žena i dece, ubijena su danas u eksploziji bombe u autobusu u pakistanskoj pokrajini Balučistan, dok je 31 hodočasnik ranjen, saopštili su zvaničnici.

Hodočasnici su se vraćali kući posle posete svetim mestima u susednom Iranu kada je bomba eksplodirala u konvoju njihovih autobusa, od kojih se jedan zapalio.

- Najmanje 24 osobe su poginule, a 31 je ranjena - izjavio je lokalni zvaničnik Asad Gilani.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
On je rekao da u ovom trenutku nije jasno koja vrsta bombe je upotrebljena niti da li se radi o samoubilačkom napadu. Gilani je istakao da su dva autobusa pratila bezbednosna vozila koja je obezbedila vlada i da je bomba pogodila jedan od autobusa.

Zvaničnik lokalne vlade Šafkat Šahvani je izjavio da je u trenutku eksplozije u autobusu bio 51 putnik, a da zvaničnici za uklanjanje eksploziva misle da je bomba postavljena pored puta ili da je aktivirana daljinski, ali nije isključio ni mogućnost samoubilačkog napada.

Predsednik Pakistana Mamnon Husein i premijer Navaz Šarif oštro su osudili napad.

Pripadnici ekstremističkih sunitskih grupa često napadaju šiite u ovom regionu. Ekstremistička sunitska grupa Laškar-e-Džangvi ranije je preuzela odgovornost za slične napade na pakistanku šiitsku manjinu.

I balučistanski nacionalisti često izvode napade u ovoj pokrajini, boreći se za autonomiju tog regiona.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Suniti pobili 24 šiitska hodočasnika, 31 ranili

Izvor: Press, 21.Jan.2014

Hodočasnici su se vraćali kući posle posete svetim mestima u susednom Iranu kada je bomba eksplodirala u konvoju njihovih autobusa, od kojih se jedan zapalio..."Najmanje 24 osobe su poginule, a 31 je ranjena", izjavio je lokalni zvaničnik Asad Gilani za AFP. ..On je rekao da u ovom trenutku nije...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.