Izvor: Kurir, 16.Jul.2011, 14:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U VRBASU PADAO GRAD VELIČINE LEŠNIKA
NOVI SAD - Nevreme koje je u noći između petka i subote zahvatilo Vojvodinu, prema prvim informacijama s terena, nije prouzrokovalo znatnije štete na poljoprivrednim parcelama.
Obilna, ali kratkotrajna kiša praćena jakom grmljavinom i gradom, koja je u kasnim večernjim satima u petak padala na područjima srednje i južne Bačke i Banata osvežila je useve pogođene višednevnom sušom ali je, kako javljaju dopisnici, bilo mestimičnih oštećenja u voćnjacima i vinogradima. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
U atarima Bačkog Dobrog Polja i Zmajeva kao i u voćnjacima na području Vrbasa grad do veličine lešnika padao je s jakom kišom desetak minuta, a kolika je šteta načinjena tek treba da budu utvrđeno.
Pljuskovi s jakom grmljavinom zahvatili su u petak uveče i područje Novog Sada a pojedini delovi južne Bačke ostali su nekoliko sati bez električne energije.
Jače kiše bilo je i u srednjem i južnom Banatu a osim koristi koju je donela žednim usevima nema podataka da je grad naneo veće štete biljkama.





