Izvor: B92, 11.Nov.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U UTORAK PRESUDE U PREDMETU "SIKIRICA I DRUGI"

Hag -- U Haskom tribunalu za utorak je najavljeno izricanje "presude o kazni" u predmetu "Sikirica i drugi". Sudjenje Sikirici, Damiru Dosenu i Draganu Kolundziji pocelo je 19. marta ove godine. Oni su u u toku sudjenja priznali krivicu za progon i zlocin protiv covecnosti, "u skladu sa sporazumom optuzbe i optuzenih" da u tom slucaju otuzba povuce druge tacke optuznice. Optuzba je preporucila Pretresnom vecu izricanje kazne od najmanje deset, a najvise 17 godina za Sikiricu, najmanje pet, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a najvise sedam godina zatvora za Dosena i najmanje tri, a najvise pet godina zatvora za Kolundziju.

Na ovoj optuznici nalaze se i blizanci Predrag i Nenad Banovic, koji su dan nakon hapsenja u Srbiji, proslog petka prebaceni u Hag. Njihovo prvo pojavljivanje ped sudijama tribunala i izjasnjavanje o optuznici za zlocine u logoru Keraterm, ocekuje se u toku nedelje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.