Izvor: Vesti-online.com, 15.Maj.2013, 00:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Srbiji uhapšen ruski neonacista
Ruski Istražni komitet objavio je da je u Srbiji uhapšen Ilija Gorjačev, ruski neonacista i bivši vođa nacionalističkog pokreta Ruski obraz, koji se sumnjiči za upletenost u 11 ubistava na "rasno-etničkoj osnovi".
Ilija Gorjačov
Gorjačev je, kako pišu mediji, u ekstradicionom pritvoru u Beogradu. Njegov advokat u Moskvi tvrdi da nije uhićen zbog ruske poternice, već zbog nekih stambenih formalnosti jer ima boravišnu dozvolu u Srbiji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
Istovremeno, u Ukrajini je uhapšen njegov "saborac" Mihail Volkov koji je zbog napada na jednoj moskovskoj pijaci, gde su poginula trojica nerusa, odležao pet godina.
Gorjačev se u Rusiji tereti da je jedan od osnivača paramilitantne organizacije BORN, optužene za ubistva i trgovinu oružjem.
Ilija Gorjačev je svojevremeno bio gost radikala u Skupštini Srbije, a posle toga je podneo inicijativu da se Vojislav Šešelj proglasi počasnim građaninom Moskve.
Nastavak na Vesti-online.com...






